تاج گل مناسب برای تسلیت

چگونه تاج گل تسلیت مناسب برای مراسم یادبود انتخاب کنیم؟

انتخاب استند تسلیت

تاج گل ترحیم؛ انتخاب مناسبی برای تسلیت گفتن

از دست دادن یک عزیز یکی از غم انگیز‌ترین اتفاقات زندگی است. اگر قصد گفتن تسلیت خاصی را دارید ارسال تاج گل می‌تواند به شما کمک کند. از زمان‌های قدیم یکی از روش‌های رایج ابراز همدری در مراسم، ارسال تاج گل یا استند تسلیت است. قصد داریم برایتان نحوه ارسال تاج گل برای مراسم چهلم را بیان کنیم که مراسم مهمی در ایران است.

با توجه به حال روحی و جسمانی که بعد از فوت عزیزان تان دارید.یا روزهای پر مشغله ای را میگذرانید مراجعه به گلفروشی، انتخاب، خرید و حمل تاج تاج گل کلافه کننده است. برای این مشکل پیشنهاد ما به شما سفارش اینترنتی تاج گل یا استند تسلیت برای مراسم از سایت نیک استند است. در این حالت بدون دغدغه و با چند کلیک ساده می توانید انواع تاج گل های مراسم را با جزئیات بررسی کنید و بعد از سفارش تاج گل خود را در روز، ساعت و محل مورد نظر با ارسال رایگان تحویل بگیرید.

اهمیت ارسال تاج گل برای مراسم چهلم

یکی از دلایل مهم ارسال تاج گل برای مراسم عزاداری این است که گل‌ها می‌توانند بر رفتار افراد تأثیرگذار باشند. از زمان‌های قدیم نیز از تاج گل در مراسم تدفین و چهلم استفاده می‌کردند و بر این باور بودند که بین زندگی، مرگ و گل ارتباطی وجود دارد. زیرا گل تولد دوباره را نشان می‌دهد و گذاشتن آن روی مزار فرد از دنیا رفته به این معنا است که در دنیای دیگر تولد جدیدی دارد. به همین دلیل است که از تاج گل برای مراسم چهلم و تدفین استفاده می‌شود.

همچنین ارسال تاج گل و اهمیت حضور آن‌ها در مراسم سوگواری معنا و نماد مختلفی دارند. معنای مختلف این تاج‌ها عبارت اند از:

  1. زنده نگه‌داشتن خاطرات مرحوم
  2. احترام گذاشتن به فرد مرحوم و خانواده‌اش
  3. بیان زندگی ابدی برای مرحوم

به این دلیل است که از گل‌ها برای زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره فرد از دنیا رفته استفاده می‌شود.

استند تسلیت

ویژگی‌های تاج گل برای مراسم چهلم

تاج گلی که برای مراسم سوگواری استفاده می‌شود، با تاج گل مراسم شادی بسیار متفاوت است. پس انتخاب درست تاج گل برای مراسم سوگواری، دارای نکات مهمی است که باید آن‌ها را رعایت کنید. قصد داریم ویژگی‌های تاج گل برای مراسم چهلم را برای‌ شما بیان کنیم.

1- داشتن گل طبیعی

برای آماده کردن تاج گل مناسب، مهم است که از گل‌های طبیعی استفاده شود. بهتر است که از گل‌های مصنوعی در تاج گل برای مراسم چهلم استفاده نکنید، زیرا گل‌های مصنوعی مانند گل‌های طبیعی زیبایی و ظرافت ندارند. همچنین گل‌های مصنوعی نمی‌توانند جایگزین خوبی باشند، زیرا گل‌های مصنوعی در دسته گل‌های معمولی استفاده می‌شود.

مسئله دیگر این است که اغلب از گل مصنوعی برای دسته گل‌های معمولی استفاده می‌شود تا اگر قصد نگهداری دسته گل را داشتید، بتوانید آن ‌را به مدت زیادی نگه دارید.

2- ماندگاری گل

ماندگاری گل یکی دیگر از ویژگی‌های خرید تاج گل برای مراسم چهلم و ترحیم است. در انتخاب گل باید به فصلی که درآن هستید توجه کنید. به طور مثال اگر در فصل تابستان قصد خرید تاج گلی را داشتید، باید گل‌هایی را انتخاب کنید که توانایی ماندگاری در گرما را داشته باشند و مدت بیشتری نسبت به گل‌های عادی شاداب‌تر باقی بمانند و پژمرده نشوند.

اغلب در مجالس ختم به دلیل شلوغی فضای خانه‌ها، مساجد، حسینیه‌ها وتالارها گل‌ها در فضای بیرون محوطه قرار می‌گیرند، پیشنهاد ما این است که از گل‌های مقاوم استفاده کنید تا زیبایی خود را حفظ کرده و پژمرده نشود.

3- رنگ گل

ویژگی دیگر تاج گل برای مراسم چهلم یا ترحیم رنگ گل‌ها است. برای خرید تاج گل مناسب باید به رنگ گل‌ها توجه کرد تا نشان دهنده تسلیت باشد. اغلب برای تاج گل‌های مراسم ترحیم، از گل‌های سفید رنگ استفاده می‌کنند که معنای پاکی متوفی و خلوص روح و برای خانواده فرد آرامش داشته باشد.

امروزه در تاج گل‌های این نوع مراسم از گل‌های رنگی نیز استفاده می‌کنند تا تاج گل از حالت سادگی در بیاید. البته باید بگوییم این گل‌های رنگی معنا و مفهوم خاصی را بیان می‌کنند و باید حواستان باشد که از گل‌های قرمز و نارنجی یا رنگ‌های به اصطلاح با رنگ جیغ و شاد! استفاده نکنید. باید تعادل رنگ‌ها به گونه‌ای باشد که تاج گل کمتر خودنمایی کند.

4- تزئین گل

طراحی تاج گل برای مراسم چهلم یا ترحیم باید به گونه‌ای باشد که تفاوت زیادی با تاج گل‌های مراسم شادی داشته باشد، پس در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید. تاج گل‌های مراسم ختم و چهلم باید با ربان‌های مشکی تزئین شوند. همچنین چیدمان گل‌ها به نحوی باشد تا گل‌ها بیشتر نمایان باشند و خود را نشان دهند و بتوانند کمی از اندوه خانواده متوفی را کاهش دهند.

5- متن تسلیت

بر روی تاج گل برای مراسم چهلم اغلب متنی جهت تسلیت نوشته می‌شود تا خانواده متوفی متوجه شوند که این تاج گل را چه کسی آورده است. متنی که نوشته می‌شود باید مناسب باشد تا ابراز همدردی را نشان دهد. همچنین خوب است متنی که قصد نوشتن دارید را به صورت چاپی تهیه کنید تا حس و حال بهتری را به بازماندگان بدهید و از نوشتن متن به صورت دستی و با خط نامناسب و ناخوانا خودداری کنید.

6- زمان مناسب سفارش

یکی دیگر از نکات در زمینه خرید تاج گل برای مراسم چهلم و ترحیم زمان سفارش است. زمان سفارش تاج گل بسیار مهم است؛ زیرا انتخاب زمان مناسب باعث می‌شود که ماندگاری گل بیشتر و بهتر شود. شما باید چند ساعت قبل از مراسم تاج گل را سفارش دهید. همچنین باید تاج گلی را انتخاب کنید که این امکان را داشته باشد تا پایان مراسم ماندگاری خود را حفظ کند و پژمرده نشود.

7- نوع گل

آخرین و مهم‌ترین ویژگی خرید تاج گل برای مراسم چهلم، انتخاب مناسب نوع گل است. نوع گل‌های مورد استفاه بسیار مهم هستند، زیرا گل‌هایی که برای تاج گل مراسم چهلم و ترحیم استفاده می‌شوند معنی مختلفی را می‌دهند و هر کدام نوع خاصی برای ابراز همدردی و تسلیت هستند.

در تاج گل‌ها می‌توانید از گل‌های گلایل، داوودی، آنتوریوم، رز و سوسن استفاده کنید. در ادامه به معنا، نوع و رنگ این گل‌ها پرداخته‌ایم که می‌تواند در خرید تاج گل کمک زیادی به شما بکند.

دیدگاهتان را بنویسید